O MNIE

Witajcie na mojej stronie. Mam na imię Ewelina Kania i chętnie opowiem Wam o sobie i swojej pasji. Moim celem i wizją jako fotografa ślubnego i portretowego, jest znalezienie głębszego znaczenia w fotografiach, które wykonuje poprzez uchwycenie emocji danej chwili, a także spojrzenia na to, co znane, w nowy, unikalny sposób.

0337.JPG
Edinburgh by night

Doświadczenie

Praca w instytucie fotografii Stills w Edynburgu, w Szkocji zainspirowała mnie do dalszego poznawania magii światła i rozwijania własnego stylu, który w skrócie określiłabym jako połączenie glamour i fotografii artystycznej. W zdjęciach uwielbiam elegancję, romantyzm, prostotę. Inspiruje się takimi fotografami jak Yousuf Karsh, Angus McBean, Cecil Beaton, Milton Greene czy Annie Leibovitz.

Wierzę, że pasje zbliżają ludzi. Chcę podzielić się z Wami tym, co dla mnie ważne i co sprawia, że moje życie jest pozytywnie zakręcone.

Sesje

Uwielbiam sesje stylizowane, w niestandardowych miejscach, dopasowanych do osobowości i pasji pary, którą fotografuje. Tworząc swoje kadry wykorzystuje piękne, miękkie światło, eleganckie stroje i nastrojowe plenery. W centrum tego wszystkiego jesteście Wy, Wasze gesty, emocje, charakter i mowa ciała . Dla mnie to doświadczenie nie do zastąpienia, za każdym razem wyjątkowe, pozwalające odkrywać nowe aspekty fotografii.

Sesja_ciążowa_Nunu-32.jpg
Złodziejewo-32.jpg

Sprzęt

Fotografuję profesjonalnym sprzętem - pełnoklatkowym aparatem Nikon D810 oraz bezlusterkowcem Nikon Z6. Moim ulubionym obiektywem do reportażu jest 35mm, natomiast do portretów uwielbiam 85mm. W plenerze używam też teleobiektywu 70-200mm, którym mogę osiągnąć bajkowe efekty rozmycia tła, lub szerokiego obiektywu 20mm, który często zabieram na plenery w górach, by móc ukazać ich dramatyczny krajobraz.

00317.jpg

Podróże

Dodam jeszcze, że wielokrotne i wielomiesięczne podróże po Europie i Azji nauczyły mnie z kolei bacznej obserwacji ludzi i otoczenia i naciśnięcia spustu migawki w najbardziej interesującym momencie, co z radością wykorzystuję w dokumentowaniu ślubów. Rezultatem jest dynamiczny, naturalny reportaż, gdzie zawsze znajdzie się miejsce na skrywaną łzę, szelmowski uśmiech czy nogi zgubione w szalonych, weselnych tańcach.

0967-2.jpg
0297-2.jpg
00084-2.jpg

Zaufajcie mi, a sprawię, że dzień Waszego ślubu będziecie przeżywać wciąż na nowo.